Nihat KahveciBir gün dönüşü olacaktı bu yolculuğun.. 100.yıla yarım sezon kalaydı yanılmıyorsam, Toshack geldi dayandı kapıya, ne kadar istemiştin ayrılmayı bilemiyorum; uzak kaldın yıllarca Siyah-Beyaz formadan, tribününden..
Beyoğlu Mis Sokaktaki ayın berberde traş olduğumuzu yine o zaman öğrenmiştim, berberin ağzından.. "Bir gün geri döneceğim dedi" demişti bana ilk gidişimde senden sonra..Yıllar geçti aradan, bizim kadar çok özledi seni köşesine yatıp poz verdiğin köşe gönderleri.. Ne kadar ihtiyacı olsa da senin gibi bir sağ kanada şu takımın, her golüne ayaklandık İspanya'daki.. Milli maçlarda başka takımın oyuncuları sana pas atmadıklarında sinirlendik.. Hatta belki Çek Cumhuriyeti'ne golleri sen atmasan, o kadar sevinmezdik bile maçın çevrilmesine.. İstedik dönmeni ama, ama işte.. Yapacakların vardı, sakatlıklar engel oldu bir adım öne atmaya.. O adi kısmete rağmen tepede kaldı ismin yinede..
Her transfer döneminde gazetelerin baş tacı oldun, utanmadan fenere sattılar seni her defasında.. Her defasında yanıldılar itin soyları..
...
Bu sefer iş ciddi gibi, dönüyorsun topraklarına haberler öyle gösteriyor, umuyoruz.. Beşiktaş adına konuşurken hepimiz 1903'de doğarız, yine konuşuyoruz hakkında "Bizim Çocuğumuz Geliyor" diye.. Beşiktaş'ın Çocuğu Geliyor diye.. Artık eskimiş gazete küpürlerinde, yerini yeller almış haber sayfalarının köşe bucaklarında duruyor çocukluk resimlerin, Şanlı Beşiktaş Forması ile..
Beşiktaş'ın abisi olacaksın artık, hedefteki Şampiyonlar Ligi için katkı yapabilecek tek yerli transferi takımın..
İhtiyacımız var gerçek Beşiktaş'lı bir "abiye" şu an.. O abi de sen olacaksın gelirsen..
Ölün yeter bu takımı diriltmeye..
...
Gözümüz artık dış hatlar geliş terminalinde, ellerinde valizlerle, boynundaki Beşiktaş Atkısını öperek selamlamanı bekliyoruz taraftarı dört gözle..
Zamanı geldi "Kaptan", dön artık yuvana..
Özledik de bayağı,
Cidden..

taksim

 1. gravatar

  # by Juoppo - 13 Haziran 2009 03:02

  cok guzel yazmissin ama teklifi reddetmis malesef...

 2. gravatar

  # by t2 - 13 Haziran 2009 03:25

  kesinleşti abicim nihat ispanyada oynamak istiyormuş , demirören 2 de sıfır anlayacağın !

 3. gravatar

  # by Baris Izgordu - 13 Haziran 2009 07:24

  inanmak istemiyorum, bana ispanya ayarinda para vermesseniz gelemem demesine inanmak istemiyorum...

 4. gravatar

  # by taksim - 13 Haziran 2009 11:08

  HAydi bakalım.. Daha neler göreceğiz kim bilir..
  son 24 saate süper girdik..
  yazık

 5. gravatar

  # by t2 - 14 Haziran 2009 00:11

  bundan sonrası ; yeter yıldırım demiröreeeeeen